Czym jest diagnoza psychologiczna dziecka?

Diagnoza psychologiczna dziecka stanowi proces, który pozwala poznać źródło trudności w uczeniu się lub w zachowaniu malucha. Dzięki niej można dowiedzieć się, dlaczego dziecko ma problemy z nauką lub nawiązywaniem relacji z rówieśnikami czy rodziną. Ponadto diagnoza psychologiczna pozwala wykryć depresję dziecięcą, zaburzenia lękowe, ADHD oraz zaburzenia ze spektrum autyzmu, w tym Zespół Aspergera. Z diagnozy psychologicznej warto skorzystać m.in. gdy dziecko sprawia trudności wychowawcze, unika kontaktu z innymi ludźmi lub jest agresywne.

Jak przebiega test psychologiczny dla dzieci?

Test psychologiczny ma na celu kompleksową ocenę funkcjonowania psychiki dziecka. Wykonywany jest on w obecności specjalisty, który cały czas obserwuje zachowania malucha. Testy psychologiczne są skonstruowane w taki sposób, aby były zrozumiałe dla dzieci i rzetelne. W centrach medycznych przeprowadzane są różne rodzaje testów, dobierane indywidualnie do maluchów. W celu uzyskania dokładnych informacji o przebiegu poszczególnych z nich, skontaktuj się z placówką specjalizującą się w diagnozach psychologicznych dzieci.

Diagnoza psychologiczna dziecka - gdzie w Warszawie?

W centrum pracują wyłącznie wykwalifikowani specjaliści, którzy od lat pracują z dziećmi i mają doskonałe podejście do najmłodszych. Dzięki dużemu doświadczeniu są oni w stanie wykryć problemy i zaburzenia u maluchów, a także skutecznie określić ich przyczynę.