Zaburzenia emocjonalne u dzieci - objawy

Zaburzenia emocjonalne mogą objawiać się różnorodnie. Dzieci cierpiące na ten rodzaj problemów często są agresywne, złośliwe, impulsywne i mają trudność w kontrolowaniu swojego zachowania. Ponadto pociechy mają kłopoty z nawiązywaniem i utrzymywaniem relacji międzyludzkich, unikają interakcji społecznych, a także często cierpią na bezsenność. Zaburzenia emocjonalne mogą objawiać się również smutkiem, ignorowaniem obowiązków szkolnych, brakiem chęci do nauki czy rozwoju oraz niezdrowymi nawykami żywieniowymi.

Jakie są przyczyny zaburzeń emocjonalnych u dzieci?

Zaburzenia emocjonalne mogą być wywołane przez różne czynniki, m.in. genetyczne, społeczne i środowiskowe. Często pojawiają się u dzieci, które doświadczyły traumatycznych wydarzeń, np. były świadkiem wypadku lub straciły bliską osobę. Zaburzenia emocjonalne dotykają również dzieci cierpiące na różnorodne choroby somatyczne. Występują także u osób, które doświadczyły przemocy fizycznej lub emocjonalnej w domu bądź w środowisku szkolnym. Zaburzenia emocjonalne mogą pojawić się również u dzieci niemających wsparcia i wychowujących się w rodzinach dysfunkcyjnych.

Terapia dla dzieci z problemami emocjonalnymi - gdzie w Warszawie?

Terapia dla dzieci z problemami emocjonalnymi jest oferowana przez centrum medyczne Salus Pro Domo zlokalizowane w Warszawie. Placówka ta zatrudnia najlepszych specjalistów, którzy są w stanie pomóc małoletnim radzić sobie z emocjami i prawidłowo funkcjonować w społeczeństwie. Terapia w Salus Pro Domo prowadzona jest w miłej, komfortowej atmosferze, z dbałością o samopoczucie pacjenta. Specjaliści z tego centrum medycznego znają najskuteczniejsze metody leczenia, które pomagają w walce z problemami emocjonalnymi.